RadioPolska  
Strona główna
Aktualności
Radiowe adresy
Wykaz
Odbiór
RDS
Wspomnienia
Historia
Teoria
Temat do dyskusji
Linki
Download
Redakcja
Forum
WikiRadioPolska (test)
Obiektyw nadawczy


 Serwisy regionalne  
e-ter.pl (Białystok)
Małopolskie Media
Media Lubuskie
Media Łuków
Media Podkarpacia
Śląsk FM
Świat w 3D - Media w Lublinie i Warszawie
Inne

 Współpraca  
Polska AM
fmdx.pl
PortalMedialny.pl
Nadaje.com

 Menu Użytkownika  
Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik


 Aktualności bieżące  
  Spis | Aktualności  
[07.01.2014]

Niepokalanów: Krótkofalarska akcja dyplomowa z okazji urodzin świętego Maksymiliana
Karta QSL SN75RNW środę 8 stycznia br. - w 120. rocznicę urodzin świętego Maksymiliana Marii Kolbego - rozpocznie się zorganizowana przez krótkofalowców z Polski i Włoch akcja dyplomowa mająca uczcić ich patrona. Trwać będzie do 14 sierpnia, kiedy to przypada rocznica śmierci założyciela Niepokalanowa. Drugim przyczynkiem do jej przeprowadzenia jest obchodzone miesiąc temu 75-lecie założonego przez niego pierwszego katolickiego radia w Polsce. W ramach akcji pracować będzie dziewięć stacji okolicznościowych - SN75RN w Niepokalanowie, SN0RN w Teresinie, HF0RN w Milanówku, HF120MK, SN120MK i SN120MMK w Błoniu, SN0MMK w Warszawie oraz 3Z120SMK w Krakowie i II2SMK w Varese w północnych Włoszech. W tej ostatniej miejscowości znajduje się parafia pod wezwaniem świętego Maksymiliana Kolbego. Za każdą łączność przyznawana będzie specjalna karta QSL, a za nawiązanie kontaktu z kilkoma stacjami - okolicznościowy dyplom.
Stacje w Teresinie, Milanówku, Błoniu i Warszawie będą pracować przez cały czas trwania akcji, Kraków i Varese ze względów technicznych odłączą się 28 stycznia. Stacja wiodąca w budynku radiowym w Niepokalanowie działać będzie jedynie pierwszego i ostatniego dnia. W czasie każdej łączności krótkofalowcy będą tradycyjnie wyjaśniali co oznacza ich znak i w kilku słowach przybliżali historię naszego świętego.
Rajmund Kolbe urodził się 8 stycznia 1894 roku. Imię Maksymilian przyjął z chwilą rozpoczęcia nowicjatu w zakonie franciszkanów we Lwowie. W 1941 roku zmarł w KL Auschwitz - dobrowolnie wybrał śmierć głodową za skazanego współwięźnia Franciszka Gajowniczka. W 1982 roku został wyniesiony na ołtarze jako męczennik. /ak, Radio Niepokalanów/

komentarze: 1

wodzu177  IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.2014 14:13
Proszę podać częstotliwości. Chciał bym posłuchać.
Trwa migracja bazy danych. Dodawanie komentarzy czasowo jest zablokowane.
Content Management Powered by CuteNews

Powered by CuteNews