RadioPolska  
Strona główna
Aktualności
Radiowe adresy
Wykaz
Odbiór
RDS
Wspomnienia
Historia
Teoria
Temat do dyskusji
Linki
Download
Redakcja
Forum
WikiRadioPolska (test)
Obiektyw nadawczy


 Serwisy regionalne  
e-ter.pl (Białystok)
Małopolskie Media
Media Lubuskie
Media Łuków
Media Podkarpacia
Śląsk FM
Świat w 3D - Media w Lublinie i Warszawie
Inne

 Współpraca  
Polska AM
fmdx.pl
PortalMedialny.pl
Nadaje.com

 Menu Użytkownika  
Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie Nowy Użytkownik


 Lista Przebojów Radia Plesino   
 Autor:  Krzysztof Sagan
 Data:  pon 06 gru 2004 19:39
 Przeczytane:  5372 razy  
Autor opisu: Kuba Wajdzik

Było kiedyś takie radio - Plesino (w Pszczynie). W każdy poniedziałek między 20:00 a 22:00 nadawana była niby typowa audycja jakich wiele ze względu na charakter. Bo właściwie nie można wiele nowego wymyślić w rozdziale zatytułowanym "lista przebojów". Okazuje się, że można.

Listę prowadzili bracia - Aleksander i Bogusław Byrscy. Dziś już zapomnieni przez media, choć jeden z braci - Bogusław, znany jest w Pszczynie jako poeta. Producentem programu był Tomasz Gorałs (prowadzący m.in. "Made In Poland" w Plesinie).

Oprócz podstawowej dwudziestki, gdzie prezentowane były utwory z nurtu pop, rock, disco; była również poczekalnia. Muzyka raczej stanowiła tło do rozmów między braćmi, a także dla przeprowadzanych bardzo niepoważnych konkursów. Bo jak inaczej mozna nazwać akcję pt. "Konkurs Różowych Świnek"? Zabawa była przednia, bo trwała wiele tygodni przed jednym z jubileuszowych notowań listy. Dzwoniący słuchacze zdobywali punkty. Po zdobyciu pierwszego punktu, słuchacze uczestniczący w każdej kolejnej zabawie antenowej musieli się już obowiązkowo przedstawiać mniej więcej tak: "Chrum, chrum - to ja, wasza różowa świnka".

"Lista" doczekała się również dwóch specjalnych koncertów jubileuszowych - na jednej z nich śpiewał zespół Varius Manx. Część tych koncertów była transmitowana przez stację.

Warto również wspomnieć, że jednym z hitów listy, był utwór "Morza szum" (z jednego z filmów fabularnych). Podczas koncertu utwór wyśpiewał niejaki Eugeniusz wykreowany specjalnie na potrzebę imprezy.
 Odnośniki  
  • Więcej autorstwa Krzysztof Sagan
  • Więcej z sekcji Wspomnienia - Audycje

  •  Opcje Artykułu  
  • Wyślij Znajomemu
  • Wersja Do Wydruku


  • Lista Przebojów Radia Plesino | 0 komentarzy | Załóż Konto
    Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.