Sony CFD-S100L (Digital PLL)

czw 30 gru 2004 17:25

Autor: Krzysztof Sagan

Sony CFD-S100L
Radiomagnetofon

Sony CFD-S100L - W skrócie
Zakresy Digital PLL RDS St. Ant. Głośn. Zasil.
LW MW SW FM PS RT PI PTY TP TA CT AF EON znaki
+ + - + + - - - - - - - - - - + teleskopowa +  

Zakresy:
- LW,
- MW,
- FM: 87,5-108,0 MHz

Digital PLL: +
- możliwość zaprogramowania stacji radiowych

RDS: -

Antena:
- teleskopowa

Dodatki:
- Blokowanie klawiszy: brak,
- Pilot: brak,
- Zegar: +
- włączanie o określonej godzinie: -
- wyłączanie po określonym czasie: +

Inne:
- Magnetofon: +
- Odtwarzacz płyt CD: +
Gniazda
- zasilanie,
- słuchawkowe.
Sony CFD-S100L

Sony CFD-S100L - Opinia użytkownika

To radio jest jednym z nowszych modeli. Prezentuje się dobrze. Jest ładne (przynajmniej ja tak sądzę). Nie jest ani za duże ani za małe - jest w sam raz (wym. 386 x 166 x 252 mm - szer./wys./gł.). Gdy wszedłem do sklepu to radio rzuciło mi się od razu w oczy. Naprawdę się nieźle wyróżniało z pozostałych.

Z odbiorem na falach UKF są niekiedy problemy!!! Radio ma kłopoty z odbiorem stacji których nadajnik jest dalej położony (ok. 20/30 km) i jest małej mocy od 0,1 kW do 1,0 kW (ale myśle że to mały problem). Jest czuły na fale MW. Na fale LW reaguje tak samo jak wszystkie odbiorniki (pod tym względem nie mam innych zastrzeżeń).

Jest wygodne, bo ma wyświetlacz zamiast skali (nie trzeba się męczyć z "pokrętełkami"). Ale dużą wadą jest brak RDS-su!!!!! (ale i bez niego można sobie poradzić). Wygodną funkcją jest tak zwane "zasypianie przy muzyce", czyli można radio nastawić, na dany czas kiedy się samo wyłączy (10/20/30/60/120 min.)*. Ale niestety nie można nastawiać o której godzinie radio ma się samo włączyć - to jest dla mnie poważna wadą. Można też automatycznie zaprogramować stacje, można również wybrać tryb odtwarzania płyt CD - to jest duży plus.

Dostepne są też modele: CFD S100 oraz CFD S200L**.

* Uwaga!! Podczas korzystania z tej funkcji przy użyciu taśmy magnetofonowej: Jeśli długość jednej strony taśmy przekracza zaprogramowany czas, magnetofon nie wyłączy się, aż do zakończenia taśmy.
** W tej wersji jest dostępny pilot.

Larry

1 komentarzyhttp://old.radiopolska.pl/portal/article.php?story=20041230182527189